Sauna nie tylko standardowa. Istnieją różne rodzaje saun drewnianych.

Sauna fińska (sucha), sauna ziołowa, sauna solna, infrared (na podczerwień) to tylko niektóre z saun, jakie stworzyliśmy dla Was. Skontaktuj się z nami, a pomożemy Ci stworzyć magiczny świat, który pomoże zachwycić i przyciągnąć innych do Twojej strefy SPA.

Sauna fińska, zwana również sauną suchą, to pomieszczenie, w którym temperatura waha się między 95 – 105°C, a wilgotność jest bardzo niska.

Systematyczne korzystanie z sauny wzmacnia system odpornościowy, poprawia krążenie krwi, oczyszcza organizm oraz jest niezastąpionym środkiem na poprawę samopoczucia. Z sauny suchej zaleca się korzystać, co najmniej raz w tygodniu, bez względu na porę roku.
(wskaźniki temperatury, wilgotności i czasu kąpieli)
95-105oC    15%    ok 15min      

Sauna ziołowa, to pomieszczenie, w którym moc olejków eterycznych, połączonych z delikatną parą wodną unoszącą się w powietrzu zapewniają pełne odprężenie naszego organizmu.

Temperatura w saunie ziołowej nie przekracza 80°C, a wilgotność powietrza waha się w okolicy 40%.
(wskaźniki temperatury, wilgotności i czasu kąpieli)
60oC    35%    ok 25min      

Sauna solna, jest to rodzaj sauny działającej na podobnych zasadach do sauny fińskiej.

Z tą jednak różniczą, że jej ściany są zbudowane z cegieł solnych, co przy wysokiej temperaturze (do 80 °C) powoduje parowanie soli, która dobroczynnie wpływa na nasz układ oddechowy.
(wskaźniki temperatury, wilgotności i czasu kąpieli)
60oC    15%    ok 25min

Sauna infrared (na podczerwień), jest to szczególny rodzaj sauny, która łączy tradycyjne rozwiązania z najnowszą technologią.

Podczas gdy tradycyjną saunę nagrzewa piec z kamieniami, w saunie infrared piec zastąpiono promiennikami na podczerwień. Promienie podczerwone wnikają w naszą skórę, przez co pocimy się w mniejszej temperaturze (45 – 60°C) dzięki czemu korzystanie z dobroczynnych właściwości sauny staje się przyjemniejsze.
(wskaźniki temperatury, wilgotności i czasu kąpieli)
40-55oC    10%    ok 30min