Bądź spokojny o swoje spa!

Postaw na rzetelny i szybki serwis techniczny Twojego SPA zapewniany przez specjalistów SpaZONE.

Jesteś w dobrych rękach. Nasi technicy mają doświadczenie zawodowe poparte realizacjami w najbardziej prestiżowych i wymagających inwestycjach. Dzięki temu świadczymy usługi serwisowe, gwarancyjne i pogwarancyjne urządzeń SPA nie tylko w obiektach, gdzie urządzenia zostały przez nas zamontowane, ale również wszędzie tam, gdzie one występują, a ich prawidłowe funkcjonowanie wymaga regularnego serwisu.

Jak dbać o saunę?

Dbałość o prawidłowe użytkowanie pieca jest warunkiem jego długiej żywotności. Elementem grzejnym pieca elektrycznego są grzałki.

Są one elementem eksploatacyjnym i po jakimś czasie ulegają przepaleniu. Istnieje jednak kilka zasad aby przedłużyć ich żywotność:
Nie można ich  bezpośrednio polewać wodą. Chronią przed tym kamienie saunowe, to je należy polewać delikatnie, niewielką ilością wody z zapachem lub bez.
Kamienie do sauny mają określoną żywotność.
To najczęściej kamienie ze skał diabazowych zawierających oliwiny. Trwałość takich kamieni to ok. 600 godzin pracy pieca. W saunach publicznych zaleca się wymianę kamieni co ok. 4 miesiące a w obiektach prywatnych co 2 lata.
Każdy cykl rozgrzania i chłodzenia powoduje, że z czasem kamienie się kruszą i tracą swoje właściwości fizyczne. Nowe kamienie mają dużą pojemność cieplną, przez co szybciej się nagrzewają i dłużej utrzymują ciepło, co za tym idzie oszczędzają nasz piec – grzałki – prąd i.. pieniądze.
Układanie kamieni w piecu też nie jest bez znaczenia. Należy tak ułożyć kamienie aby osłonić grzałki przed wodą, ale niezbyt ściśle, aby zapewnić dostęp powietrza do wnętrza pieca, co między innymi zapewnia dobrą konwekcję ciepła.

Jak dbać o łaźnię parową?

Sercem łaźni parowej jest generator pary. To jego należy otoczyć szczególną opieką, jeżeli zależy nam na poprawnym funkcjonowaniu naszej łaźni parowej.

Najczęstszym problemem generatora pary jest kamień, który znajduje się w wodzie i osadza się na elementach grzewczych oraz w zbiorniku generatora i uniemożliwia często poprawne działanie tego urządzenia. Osadza się na dnie zbiornika, nie dając mu pracować w odpowiednich warunkach.  Zadbaj o to, aby często odkamieniać generator i zapewnij swoim klientom odpowiedni komfort relaksu.

Serwis, jak często?

Częstotliwość serwisowania urządzeń zależy głównie od natężenia pracy urządzenia.

U osób prywatnych przegląd urządzeń może odbywać się nawet raz w roku. Przy intensywnym użytkowaniu, urządzenia należy kontrolować co miesiąc lub co kwartał.
Dlaczego warto zainwestować w serwis?
Dbałość o urządzenia intensywnie eksploatowane w obiektach użyteczności publicznej, jest warunkiem ich właściwej i często bezawaryjnej pracy. Konsekwencją czego będzie zadowolenie Państwa klientów.

Środki czyszczące:

Sauny i łaźnie parowe to miejsca, gdzie dbałość o czystość jest niezwykle ważna.

Jest to środowisko sprzyjające poceniu się i wydalaniu toksyn z organizmu. Zachowanie higieny jest niezbędne, by mieć pewność, że chwile relaksu zachowują całą swoją magię.
Co stosować?
spaZONE preferuje tylko sprawdzone środki czystości najwyższej jakości, które
Dezynfekują i rozjaśniają ławki, ściany i leżaki w saunach z wszystkich rodzajów drewna. Rozpuszczają tłuszcze i pot, przeciwdziałają powstawaniu plam z potu. Nadają się do czyszczenia płytek ceramicznych i urządzeń z tworzywa sztucznego. Można je stosować w ciśnieniowych urządzeń czyszczących.
Zamów serwis sauny już dziś:
[wpgdprc "Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę."]