SERWIS

 

Projektujemy i budujemy sauny z myślą o tym, by opierały się upływowi czasu. Nie tylko design jest ponadczasowy, ale również jakość, w którą wkładamy ogromny wysiłek. By nasze projekty przetrwały dekady, potrzebują odpowiedniego i regularnego serwisu. Zapewniamy go naszym klientom świadcząc usługi serwisowe, gwarancyjne oraz pogwarancyjne.

Wiemy, jak dbać o sauny

Zespół Spa Zone tworzą zawodowcy, wśród których ważne miejsce zajmują doświadczeni technicy. O serwisowaniu urządzeń wiedzą wszystko i potrafią zadbać zarówno o domowe sauny jak i najbardziej eksploatowane przestrzenie SPA.

 

Podstawowym elementem i „sercem” sauny jest oczywiście piec elektryczny, który wytwarza ciepło dzięki grzałkom. I właśnie one z czasem wymagają wymiany zużywając się pod wpływem choćby nieprawidłowego użytkowania. Przepaleniu tych elementów pieca można jednak zapobiegać przedłużając ich trwałość. Najważniejszą zasadą jest, by oszczędnie polewać wodą kamienie saunowe, ale nigdy bezpośrednio grzałki. To częsty błąd, z którym spotykamy się na co dzień.

Serwis

Kamienie – skały z datą ważności

Elementem saun, który należy regularnie wymieniać są kamienie. Ich trwałość szacuje się na ok. 600 godzin pracy pieca elektrycznego. Co się z nimi dzieje po upływie tego czasu? Otóż kamienie to specjalnie opracowane fragmenty skał diabazowych, które pod wpływem regularnego rozgrzewania i chłodzenia zwyczajnie z czasem mogą się kruszyć, tracąc swoje właściwości. Dlatego nasi serwisanci zalecają ich wymianę, co cztery miesiące w mocniej eksploatowanych przestrzeniach SPA oraz co dwa lata w prywatnych saunach. To ważny element serwisu, również punktu widzenia ekonomii. Nowe kamienie mają większą pojemność cieplną, szybciej się nagrzewają oraz dłużej utrzymują wysoką temperaturę. Nie bez znaczenia jest również sposób ułożenia kamieni, tak by chroniły grzałkę pieca przed zalaniem, ale jednocześnie zapewniały stały dostęp powietrza do wnętrza pieca. To gwarantuje najlepszą konwekcję ciepła w saunie.

Łaźnia parowa – fokus na generator

Gorąca para, która unosi się w powietrzu łaźni ma swoje źródło w generatorze. Jest on najważniejszym urządzeniem, odpowiedzialnym za idealne funkcjonowanie łaźni parowej. Warto więc zadbać, by działał jak najdłużej i bez usterek. Za te ostatnie najczęściej odpowiedzialny jest kamień, osadzający się na dnie zbiornika oraz elementach grzewczych. Dlatego najważniejsze dla prawidłowego funkcjonowania łaźni jest regularne odkamienianie generatora pary wodnej.

Regularny serwis

Od czego zależy częstotliwość serwisowania naszych saun i urządzeń? Przede wszystkim od natężenia ich pracy. W domach, ogrodach i prywatnych apartamentach, warto zamawiać serwis raz w roku. Inaczej w przypadku dużych obiektów SPA, gdzie codzienne, intensywne użytkowanie wymaga serwisu nawet raz w miesiącu.

Serwis

Działanie bez awarii

Wiemy, że regularna wymiana zużytych elementów grzewczych, przegląd pieca i kontrola, gwarantują naszym klientom spokój i zadowolenie z działania naszych saun. Dlatego zawsze proponujemy usługę serwisu i podkreślamy jego zalety w dłuższej perspektywie. Ma on znaczenie, dla jak najdoskonalszej eksploatacji oraz trwałości naszych projektów.

Serwis

Czystość to podstawa

W saunach i łaźniach parowych odpoczywamy, pocimy się i regenerujemy siły. Chcemy czuć się w nich bezpiecznie i komfortowo. Dlatego w Spa Zone stawiamy na najwyższe standardy w higienie, wybierając najlepsze środki przeznaczone do pielęgnacji wszystkich elementów pomieszczeń przeznaczonych do saunowania. Proponujemy tylko sprawdzone środki czystości. Wśród nich są preparaty do dezynfekcji, rozjaśniania ławek, ścian oraz leżaków wykonanych z różnych gatunków i rodzajów drewna. Nasze formuły rozpuszczają tłuszcze, pot i zapobiegają powstawaniu plam na drewnie. Stosujemy przetestowane produkty do czyszczenia płytek ceramicznych, szkła, kamienia, drewna oraz urządzeń z tworzyw sztucznych.

Zamów serwis sauny wypełniając formularz

    Imię i nazwisko

    E-mail

    Telefon

    Wiadomość